Здоров'я дитини в будь-якому віці це найбільша коштовність, а значить, заради нього не варто шкодувати нічого, починаючи від часу і закінчуючи батьківською турботою і силами . Сьогодні у сформованому суспільстві дитяче здоров'я сприймається як щось соціально значуще, а тому на основі суспільної проблеми воно охоплює цілу групу психологічних, фізичних, соціальних, фізкультурно-оздоровчих і медико-біологічних наук. 
Виховання дошкільника, яким би чином воно не відбувалося, до останньої краплі має бути пронизане турботою про фізичне здоров'я дитини, а також про його психологічному благополуччі. Особливе значення у вирішенні багатьох проблем з формуванням здоров'я дошкільнят надається гігієнічного навчання і виховання, яке в свою чергу спрямоване на пропаганду здорового і активного способу життя. Найчастіше однією з головних причин зниження позитивних свідчень здоров'я у дошкільнят є втрата природного прагнення до руху, яка подарована всім нам від природи. Адже саме завдяки цьому організм дитини весь час зростає і розвивається. 
Сьогодні вже в дошкільному віці у багатьох діток розвивається такий діагноз, як гіподинамія ", яка являє собою порушення загальних функцій організму при обмеженні активної рухової діяльності.


Як показують медичні дослідження, дитина у віці 4-6 років може всього лише 4-5 хвилин перебувати в правильній статистичної позі, необхідної для проведення навчального процесу. Виникає така проблема через те, що у дитини слабко розвинені м'язи тіла. Зміцнення здоров'я дошкільнят має бути засноване на цілому комплексі спеціальної організації навчального процесу ще в дитячих садах. 
Такий процес, як правило, включає в себе дотримання гігієнічних і вікових регламентів навантаження, поєднання тих предметів, які вимагають підвищеної пізнавальної активності і носять статистичний характер, і предметами, що відносяться до динамічним занять, наприклад, плавання або фізкультура
Не менш важливим залишається і психічне здоров'я дошкільників, адже у віці 4-6 років психіка дитини відрізняється легкою виснажуваністю і підвищеною ранимою, а тому деякі впливу навколишнього світу можуть виявитися для нього непосильними. Батьки повинні вміти визначати межі психоемоційних можливостей своєї дитини і не допускати впливу на його психіку тих подразників, які можуть викликати у дошкільника зрив нервової діяльності і привести до різних нервових захворювань.

 

Що потрібно знати батькам про здоров’я дошкільників


Здоров’я людини закладається з самого раннього віку. Саме тому слід дуже серйозно підходити до таких питань, як поліпшення імунітету, щеплення. Також слід пам’ятати, що важливо не тільки фізичне, але й психологічне здоров’я дошкільників. 

Щеплення 

Кожна мама повинна сама вирішити це питання. Тут потрібно дивитися на кожної конкретної дитини. Старшої дочки я робила щеплення до перших ревакцинацій, тобто до трьох років. Після першої ж щеплення АКДС з’явилися проблеми з нервовою системою. Їх ми намагаємося вирішити досі. 
Відразу скажу, що перед кожним щепленням я робила дочки повний клінічний аналіз крові і сечі, тобто дитина на момент кожної щеплення був повністю здоровий. 
близнючки зробили поки тільки БЦЖ в рід. будинку, від вакцинації проти гепатиту В відразу після народження я написала відмову. Щеплення я планую зробити їм пізніше і то тільки найнеобхідніші. 
Синові я щеплень ще не робила. У планах до року зробити БЦЖ і то тільки тому, що в нашому регіоні висока захворюваність на туберкульоз. 
Повторюся, що я ні в якому разі не закликаю батьків не робити щеплень, просто до цього питання слід підходити більш серйозно і не покладатися тільки на думку дільничного педіатра, у якого одне головне завдання – виконати план. 


Адже фізичне здоров’я має дуже сильну залежність від психологічного. У цьому я вже ні один раз переконувалася.

 

 

Дитина часто хворіє, що робити? Як загартовувати дитину?

 

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові. Здоров’я і щастя бажають нам і нашим дітям на святах або просто при спілкуванні, але мало побажати доброго здоров’я, потрібно самому докласти до цього чимало зусиль. Чарівної таблетки «Здоров’я і бадьорості» поки не винайшли, але якщо дитина часто хворіє, кожен батько повинен знати, що робити, щоб зменшити кількість захворювань.

Зміст статті:

  1. Укутувати або морозити
  2. Загартовування в літній період
  3. Загартовування в осінній та весняний час
  4. Традиційні методи лікування і профілактики простудних захворювань
  5. Дитина часто хворіє: вина батьків або погана спадковість

Дитина часто хворіє, що робити? Як загартовувати часто хворіє дитини?

             Укутувати або морозити

Більшість мам намагаються якомога сильніше укутати своєї дитини, надягаючи на нього майку, тільняшку, вовняний светр і комбез на овчині, при цьому на вулиці може бути не більше 5 градусів морозу. У холодну пору року дитина до двох-трьох років неквапливо долає велику кількість вуличних перешкод, отже, від достатку одежинок починає потіти і на першому ж протязі застуджується. Не дивно, що після такої надмірної турботи своєї матері дитина часто хворіє.

Друга ситуація в точності до навпаки. Йде мама і за руку веде змерзлого від холоду дитини, який одягнений у тоненьку курточку і черевики на байку, причому така ситуація може виникнути, коли на вулиці сильний мороз. Не дивно, що замерзлий і змерзлий дитина часто хворіє, тут навіть самий загартований дорослий може на наступний день злягти з температурою. Загартовування в цьому випадку не зашкодить, але вдягатися потрібно завжди по погоді.

Неважливо з ким ви йдете на прогулянку, з однорічним карапузом або вже зі школярем, надягайте їх трошки тепліше, ніж себе. Не потрібно під ватяні штани натягувати колготки на байку, достатньо буде звичайних легких колготок або Ласін. Не старайтесь надіти дитини в 3 светр, під теплу куртку буде досить тонкою байки. Якщо шия у дитини не гола не потрібно брати шарфик, повірте, дитині буде комфортно і без нього. Лише в цьому випадку ви не будете здивовані, чому дитина часто хворіє.

 

Загартовування в літній період

Літо – це відмінна пора року не тільки для відпочинку, але й для загартовування. Як загартовувати часто хворіє дитини влітку знає не кожна мама. А ви не пробували дозволити йому побарахтаться в дитячому басейні з нагревається на сонці водою.

. Якщо немає на ділянці басейну або ємності, яка його може замінити, частіше влаштовуйте повітряні ванни. Сонце насичує нашу шкіру вітаміном D, який необхідний для профілактики рахіту.

 

Якщо ви живете в місті і можливості виїхати на озеро у вас просто немає, загартовуйте дитини в домашніх умовах. Щоранку обтирають дитини річної водою, але не нижче 30 градусів. Одягайте відкриті майки та короткі шорти на вулицю, не забувши перед цим змастити шкіру жирним кремом або спеціальним спреєм для засмаги. Спрей знадобиться для того, щоб дитина не обгорів. Не забувайте про провітрювання. Відкривати кватирку навіть на 15 хвилин ніжно щодня впродовж усього року, так ви позбавляєте приміщення від зайвих мікробів.

 

Загартовування в осінній та весняний час

Печеня літо ніколи не хочеться відпускати, адже з осені приходять дощі, холод і хвороби. Якщо від дощу можна сховатися під парасолькою, від холоду укутавшись в тепле пальто, то до вірусів та ГРВІ необхідно готуватися заздалегідь. Припустимо, ви все літо обтирали дитини холодною водою, приймали сонячні ванни і навіть дозволяли в похмуру погоду купатися в озері, але зупинятися на цьому не варто. Восени і навесні при будь-якій погоді носите теплу шкіряне взуття, а ось пальто або куртку дитині можна надіти прохолодніше. Шапка повинна закривати вуха дитини, але не потрібно купувати з хутряними начосом або шерстю, на перші холоди достатньо буде х / б шапки. Якщо дитина часто хворіє простудними захворюваннями, використовуйте в якості додаткового захисту медичні препарати: дитячий Анаферон або Иммунал.

Коли дитина часто хворіє простудними захворюваннями, багато педіатри рекомендують прогулянки на свіжому повітрі. Прогулянка повинна обов’язково бути в місці, де немає машин, заводів та інших викидів в атмосферу. Підійде лісопаркова зона, ліс або тихе містечко передмістя. При частих простудних захворюваннях повітря соснового лісу робить позитивний вплив на легені дитини. Однак одна-дві прогулянки біля ялинок і сосен зовсім нічого не дадуть, якщо ви стурбовані тим, що дитина часто хворіє простудними захворюваннями, то в ліс ви повинні їздити, як на роботу, але не рідше двох разів на тиждень.

Що стосується горезвісного обливання водою, то тут важливо не переступити тонку грань. Не всі батьки знають, як гартувати часто хворіє дитини водою і після другої – третьої процедури дитина починає шмигати носом, а на наступний день і зовсім захворює. Гартувати необхідно поступово, спочатку ви знизили на пару градусів температуру у ванній при купанні, потім обтерли ноги і спину холодною водою, далі дозволили пополоскали кінцівки в тазику, де вода кімнатної температури. Далі цих процедур заходити не варто, адже обливати холодною водою дитяче тіло – це свого роду садизм над дитиною, навіть якщо це все йде на благо. Будьте готові, що після перших процедур загартовування дитина захворіє. Без хвороб, на жаль, обходиться дуже рідко. На час температури і нездужання припиніть різні обтирання, а коли дитина повністю одужає і зміцніє, можна буде продовжувати процедури.

 

Традиційні методи лікування і профілактики простудних захворювань

загартовування ще нікому і ніколи не йшло на шкоду, але не кожен батько вирішиться обливати своє чадо холодною водою. На цей випадок є традиційна медицина, яка випустила величезну кількість препаратів для підвищення імунітету. Чарівної щеплення для часто хворіючих дітей, на жаль ще не винайдено, але, можливо, в найближчому майбутньому вчені порадують нас новими відкриттям у світі медицини.

 

Нижче буде приведений список найбільш популярних медичних препаратів, що підвищують імунітет, але це не означає, що якщо дитина часто хворіє, ви скуповуєте всю аптеку, а не звернетеся до дільничного лікаря з питанням, що робити у вашому випадку.

Дитина часто хворіє: вина батьків або погана спадковість

Якщо добре подумати, то кожна мама сама зможе відповісти на питання, чому її дитина часто хворіє. Причиною можуть бути протяги, вірусні інфекції, які повітряно-крапельним шляхом при спілкуванні дітей потрапляють на вашу дитину, занадто прохолодна або навпаки, занадто теплий одяг. Простудні захворювання у спадок не передаються. Схильність до них буває, але заразиться ангіною або грипом на генному рівні просто неможливо. Коли в квартирі немає протягу, і градусник показує 20-22 градуси, то немає необхідності надягати на дитину жилетки і купу шкарпеток, легкої кофтинки, шортів і тоненьких шкарпеток буде достатньо.

 

На вулиці світить сонечко, неважливо при цьому за вікном зима чи літо, одягав і бігом гуляти в рухливі ігри. Тут головне правило, надягають, а не загортають. Нічого страшного, що дитина сьогодні вирішив не вдягати шарф, якщо температура за вікном не мінус п’ять градусів і нижче, то він і не знадобиться.

Сухий кашель

При цьому, якщо у малюка додатково підвищується температура тіла, кожна мама справедливо підозрює простудні захворювання і приймає заходи, щоб не допустити розвитку ускладнень після таких недуг. Якщо ж температура малюка залишається в межах нормальних значень, а покашлювання не припиняється, батьки починають хвилюватися і не знають, що робити. 
            У даній статті ми розповімо вам, при яких захворюваннях у дитини може зберігатися сухий кашель без температури, і яке лікування може бути призначено у різних ситуаціях. 

Причини сухого кашлю без температури у дітей


Цей неприємний симптом у хлопчиків і дівчаток у різному віці можуть викликати такі причини: 

  •  У деяких випадках саме з легкого покашлювання без підвищення температури тіла починаються різні гострі респіраторні захворювання. Нерідко до цих симптомів також приєднується першіння в горлі, яке й змушує дитину намагатися прокашлятися. Згодом до них може приєднатися нежить, і в цьому разі характер кашлю може змінитися.

  •  Рідкісний сухий кашель у дитини без температури на протязі усього дня може вказувати на туберкульоз легенів.

  •  Дуже часто причиною такого явища є алергія. Причому, всупереч загальноприйнятій думці, покашлювання в більшості випадків турбує дитину не тільки під час контакту з алергеном, але і набагато пізніше, коли ніяких інших симптомів алергії вже не проявляється. За таких обставин діагностика захворювання може бути ускладнена, і навіть лікарі протягом певного часу не розуміють, що саме відбувається з дитиною. У важких випадках алергія приймає форму такої недуги, як бронхіальна астма, яка може турбувати дитину протягом усього життя.

  •  Після перенесеного кашлюку у дитини нерідко зберігається сухий нападоподібний кашель без температури, що виникає переважно вночі. При цьому захворюванні в нервовій системі дитини формується «вогнище збудження», який ще довго може провокувати цей неприємний симптом.

  •  Також причиною виникнення сухого кашлю у малюка при нормальній температурі тіла може стати контакт з летючими речовинами, які подразнюють слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Аналогічним чином може проявити себе і дрібний предмет, потрапивши в органи дихання.

  •  Нарешті, частий сухий кашель у дитини без температури, швидше нагадує покашлювання, може виникати в приміщенні з надмірно низькою вологістю повітря. При цьому причиною кашлю стає пересихання слизових.


Що робити, якщо у малюка сухий кашель без температури? 
Безумовно, якщо у вашої дитини сухий кашель без підвищення температури, особливо тривалий, вам слід звернутися до лікаря.
Сухий кашель у дитини без температури
Для позбавлення від цього неприємного симптому можуть застосовуватися лікарські препарати, які пригнічують кашльовий рефлекс, проте в лікуванні малюків вони використовуються вкрай рідко і лише за призначенням лікаря. 

Крім того, якщо причиною сухого кашлю є бронхіальна астма, вашому чаду можуть знадобитися медикаменти, що впливають на просвіт бронхів. Такі засоби діють по всьому організму і мають масу протипоказань і побічних дій, тому їх також категорично не рекомендується використовувати без попередньої консультації з педіатром. 
Щоб полегшити стан дитини і прискорити його одужання, вам необхідно забезпечити йому рясне питво, а також оптимальний рівень вологості повітря в дитячій кімнаті. Всі інші прийоми і процедури можна проводити тільки під керівництвом лікаря.

Неприємний запах з рота

Неприємний запах з рота у дитини

Неприємний запах з рота у дитини
Досить неприємно, коли в розмові у співрозмовника є неприємний запах з рота, і в цьому випадку хочеться завершити діалог як можна швидше. Інша справа, якщо така ситуація спостерігається у власної дитини. 

Чому у маленької дитини неприємний запах з рота?


Причин такої ситуації може бути декілька, і для кожної вікової групи вони можуть змінюватися, хоча і не кардинально. Коли матуся відчуває неприємний запах з рота у дитини грудного віку, що живиться лише молоком або сумішшю, то причини для цього досить серйозні. Якщо це запах ацетону, то у малюка ацетонемічний криз і йому потрібна допомога медиків. 
Якщо цей запах не схожий на ацетон, але дуже неприємний, це може бути свідченням серйозних патологій внутрішніх органів, і в цьому випадку без всебічного медичного обстеження не обійтися. Хоча таке трапляється вкрай рідко, в основному з рота у маленьких діток виходить кислуватий молочний запах, що є цілком нормальним. 

Неприємний запах з рота у однорічної дитини


Поступово, ближче до рочку в раціоні дитини стає все більше звичайних продуктів, які споживають і дорослі. Це перебудовує травний тракт під переробку більш грубої їжі. Але не завжди організм малюка справляється з новою задачею, і процес травлення може бути порушений запорами. 
Із-за того що їжа тривалий час знаходиться в організмі, вчасно не залишила травний тракт, починається її гниття, що може викликати дуже характерний запах. Крім цього, організм подібним чином може реагувати на погано подрібнені м'ясні продукти, які і стають причиною проблеми. 
Запах з рота дітей від трьох років і старше 
У дітей, які вже обзавелися зубами, неприємний запах з рота може говорити про неякісну чищення зубів. Причому чистити двічі на день слід не тільки зуби, але і мова, на якому накопичуються всілякі бактерії, які викликають запах. 
Крім цієї причини запах можуть давати каріозні зуби, а також зубний камінь, який не завжди видно неозброєним оком, так як його приховує десна. До речі, запалені пухкі десна – відмінне місце для розмноження патогенних мікроорганізмів. 
Ласунів теж може очікувати неприємність у вигляді поганого запаху. Надлишок цукру в організмі, викликає саме такий ефект, а залишки солодощів на зубах дозволяють мікроорганізмам, що дає запах, розмножуватися швидкими темпами.
Неприємний запах з рота у дитини

Якщо проблем з зубами у дитини немає, то слід ретельно перевірити за допомогою УЗД-діагностики та аналізів стан шлунка, печінки і кишечника. У них можуть бути уповільнені запальні процеси – винуватці проблеми з запахом. 
Але найчастіше гнильний запах дитини з'являється, як наслідок синуситів, тонзилітів і навіть звичайного нежитю. Слиз накопичується в гайморових та синусних пазух і, застоюючись, дає запах. Посилює ситуацію те, що діти з такими захворюваннями дихають через рот, тим самим пересушуючи слизову. А сухе повітря, в свою чергу, дає грунт для розмноження мікробів в ЛОР-органах.

Запах ацетону з рота у дитини - причини

Запах ацетону з рота у дитини - причини
Турботливі матусі зазвичай пильно спостерігають за поведінкою малюка, його апетитом, характером стільця, появою висипань. Але батьки також повинні звертати увагу на запах з рота свого чада, адже його зміна може повідомити про порушення. Наприклад, нерідко до лікарів звертаються з питанням про те, чому у дитини з рота пахне ацетоном, які бувають причини цього стану. Деякі намагаються знайти засоби, які допоможуть дитині відновити свіжість дихання, але такий підхід є неправильним. Потрібно шукати причину проблеми і усувати саме її. Тому корисно з'ясувати, чому у дитини може з'явитися запах ацетону з рота. Це допоможе зорієнтуватися в ситуації і почати своєчасне лікування. Нерідко симптом говорить про порушення роботи підшлункової залози, інших внутрішніх органів. 
Цукровий діабет 
Це ендокринний розлад, що характеризується дефіцитом інсуліну. Його здійснюється вироблення підшлунковою залозою, тому порушення в її роботі можуть викликати брак такого важливого гормону. 
Недуга характеризується стійким підвищенням цукру в крові. При цьому запах ацетону, відчутний при диханні дитини, є одним з симптомів хвороби. До іншими ознаками відносять порушення сну, постійна спрага, шкірний свербіж, скарги на втому, слабкість. 
Але лише за даними ознаками діагноз поставити не можна. Необхідно обстеження, спочатку якого обов'язково буде призначено аналіз крові на глюкозу. 
Хвороби внутрішніх органів 
Збої в роботі різних систем організму в ряді ситуацій пояснюють, чому у дитини з рота пахне ацетоном. 
Іноді таку реакцію дають проблеми щитовидної залози. Зміни в гормональному балансі здатні порушити обмін речовин, змінити інтенсивність розщеплення жирів. Проміжним продуктом цього процесу є ацетон, тому можливо його поява запаху в диханні малюка. 
Печінка і нирки допомагають організму очиститися від токсинів. Але якщо робота цих органів порушена, то шкідливі речовини, до яких відноситься і ацетон, нікуди не виводяться. Це відбувається при гепатиті, цирозі, печінкової і ниркової недостатності. 
Порушення функцій травного тракту здатні викликати цей симптом. Чому від дитини пахне ацетоном, пояснюють звичайні ГРВІ, а також ураження органів дихання, кишкові інфекції, зараження гельмінтами. 
Ацетономический синдром 
Цей стан зустрічається саме в дитячому віці, частіше у дівчаток. Недуга характеризується періодичними нападами блювання залишками їжі, жовчю, появою запаху ацетону. Такий стан виникає раптово і може супроводжуватися такими симптомами: 

  •  болі в животі;

  •  слабкість;

  •  поява спека;

  •  відмова від їжі;

  •  головний біль.


Причиною стану є порушення вуглеводного обміну, так як в результаті підвищується утворення кетонових тіл (ацетон – їх компонент). Викликати синдром може перевтома або стрес, наприклад, з-за переїзду. Незбалансоване харчування теж може спровокувати подібну проблему. Батьки повинні забезпечувати дитині повноцінний раціон.
Запах ацетону з рота у дитини - причини
При цьому потрібно стежити, щоб малюк вживав менше продуктів, у складі яких міститься багато консервантів. Необхідно обмежити вживання солодощів, не купувати дитині газовану воду, чіпси. 
Якщо мама помітила ознаки ацетономического синдрому, вона повинна подбати про попередження блювоти і постаратися усунути розлад в початковій стадії. Важливо давати дитині багато пити, наприклад, чай з лимоном, воду, компот. 
Враховуючи різноманітність причин появи запаху ацетону з рота у дитини, важливо не зволікати з діагностикою. 

Болить живіт і температура

У дитини болить живіт і температура

У дитини болить живіт і температура
Якщо ваш малюк скаржиться, що у нього болить живіт, при цьому у нього піднялася температура – негайно звертайтеся до лікаря. Такі симптоми можуть свідчити про серйозні порушення в органах травного тракту і не тільки. 
Які причини можуть викликати болі в животі та підвищення температури? 
Розбиратися з етіологією больових відчуттів в області живота повинен кваліфікований фахівець, оскільки помилки і зволікання в цій справі неприпустимі. Ось лише короткий перелік захворювань, які можна запідозрити, якщо у дитини болить живіт і піднімається температура (навіть субфебрильна – 37-38 градусів): 

  •  Апендицит - запалення червоподібного відростка сліпої кишки, вимагає термінової діагностики та хірургічного втручання. Клінічна картина хвороби багато в чому залежить від віку дитини. Так яскраво виражені симптоми у вигляді гострого болю і високої температури можуть бути відсутніми у немовлят. У діток постарше ознаки недуги проявляються в повну силу: температура піднімається стрімко, а животик болить так, що малюк не дозволяє до нього доторкнутися. Апендицит може супроводжуватися блювотою (частіше одноразової) та проносом.

  •  Перитоніт – запалення серозного покриву черевної порожнини. Особливо схильні до цього недугу дівчинки 4-9 років. При перитоніті у дитини піднімається висока температура вище 39 градусів і сильно болить живіт у всіх відділах. При цьому спостерігається білий наліт на язиці, блідість шкірних покривів, смердючий стілець жовто-зеленого кольору.

  •  Гострий дивертикуліт – запалення дивертикула Меккеля. Для хвороби характерні: запор, блювання, лихоманка і болючість в районі пупка.

  •  Холецистит – запалення жовчного міхура. Клінічна картина хвороби така: температура піднімається до позначки 40 градусів, дитина відмовляється від їжі, з'являється нудота і блювота, спостерігається сірувато-білий наліт на язиці, біль локалізується у верхньому правому квадранті, що віддає у поперек і праву руку.

  •  Панкреатит – запалення підшлункової залози, при якому у дитини болить живіт (в лівому підребер'ї) і температура коливається в межах 38 градусів, також спостерігається сухість слизових оболонок, нудота і блювота.

  •  Сильні болі, діарею, блювання, сплутаність свідомості і високу температуру можуть викликати кишкові інфекції.Подібний стан з'являється внаслідок проникнення в ШКТ шкідливих мікроорганізмів, таких як кишкова або дизентерійна паличка, стрептококи, стафілококи та інші.


Болі в животі, не пов'язані з черевними захворюваннями 
У багатьох діток хворобливі відчуття в животику виникають при вірусних і бактеріальних інфекціях. Так, приміром, клінічна картина при ГРВІ, ГРЗ, ангіни, коклюші, пневмонії, скарлатині, пієлонефриті та інших захворюваннях, доповнюється болями в животі. Це пов'язано з реакцією плеври на інфекційний процес, а також запаленням черевних лімфатичних вузлів. 
Також, відповідаючи на питання, чому у дитини болить живіт і піднялася висока температура, не можна виключати ймовірність психологічного походження симптомів.
У дитини болить живіт і температура
Іноді хворобливі відчуття виникають через стресових ситуацій, непомірних вимог, частих внутрішньосімейних конфліктів. Найчастіше подібні проблеми виникають у емоційних і вразливих дітей. Клінічна картина доповнюється загальним нездужанням, загальмованістю, головним болем, сплутаністю свідомості, галюцинаціями. 
У будь-якому випадку, батьки повинні розуміти, що якщо у дитини хворів і продовжує боліти живіт, потім піднялася температура, вони повинні діяти радикально. Будь-яке зволікання при наявності таких симптомів неприпустимо, оскільки може призвести до непоправних наслідків. 

Кашель у дитини

Не проходить кашель у дитини - що робити?

Не проходить кашель у дитини - що робити?
Усвідомлення того, що являє собою кашель, і яка природа його походження, багато в чому визначає тактику лікування і задає напрям у разі необхідності проходження обстеження. 
Отже, ми знаємо, що кашель, як і температура – це відповідна реакція організму на проникнення зовнішніх подразників. Так, фізіологічний кашель з'являється з-за попадання в дихальну систему слини, пилу, крихт, слизу, що накопичилися за час нічного сну. Як правило, такий кашель епізодичний, він не повинен викликати побоювань і лікувати його теж не потрібно. Зовсім інша справа патологічний кашель, який не проходить два тижні і більше. Він може розвинутися внаслідок перенесеного ГРВІ або виступати самостійним симптомом якого-небудь захворювання. Щоб визначити причину такого кашлю, необхідно врахувати, що кашлевые рецептори знаходяться не тільки в дихальній системі, також вони є в зовнішній оболонці серця, в стравоході і навіть у слизовій оболонці шлунка. 
Іншими словами, кашель – це рефлекс, що виникає під впливом подразнюючих факторів. Щоб визначитися, що робити, якщо у дитини не припиняється кашель, необхідно ґрунтовно розібратися в причині того, що відбувається. 

Причини непроходящего кашлю у дитини


Якщо ваш малюк нещодавно перехворів простудним захворюванням, то кашель, як залишкове явище, може тривати до двох тижнів, в окремих випадках до місяця. Немає приводу для занепокоєння, якщо крім такого непроходящего, обов'язково вологого, кашлю у дитини немає інших симптомів хвороби. 
Інакше йдуть справи, якщо помітних поліпшень у стані малюка не спостерігається тривалий час, при цьому його мучить сухий надривний кашель. Тоді можна припустити, що хвороба не пройшла безслідно і в дитини розвинулися ускладнення, наприклад, бронхіт, пневмонія, ларингіт, фарингіт, трахеїт, не можна виключати коклюш, а також міграцію аскарид. Як правило, ці захворювання супроводжуються підвищенням температури, загальною слабкістю, втратою апетиту, головним болем. Чим лікувати такий сухий минаючий кашель у дитини, повинен вирішити педіатр на підставі поставленого діагнозу, ступеня тяжкості хвороби та індивідуальних особливостей маленького пацієнта. 
Не можна однозначно говорити про причини сухого непроходящего кашлю у дитини без температури. Особливо в тих випадках, коли появи останнього не передувало якесь захворювання верхніх дихальних шляхів. У даній ситуації не можна виключати ймовірність появи кашлю, як симптому: 

  •  недостатності лівого шлуночка серця;

  •  гастроезофагеального рефлюксу;

  •  кишкового дисбактеріозу;

  •  порушення роботи щитовидної залози;

  •  аденоїдиту;

  •  туберкульозу;

  •  наявності кісти гортані;

  •  розвинулася початковій стадії муковісцидозу.


Також минаючий кашель у дитини без температури може бути викликаний алергією. 

Що робити, якщо кашель у дитини не проходить тривалий час?


Виходячи з вищесказаного випливає, що перш ніж приступати до лікування кашлю, слід з'ясувати його етіологію. Зазвичай при кашлі, що виникла на тлі запального процесу, що протікає в дихальних шляхах, завдання батьків зводиться до того,
Не проходить кашель у дитини - що робити?
щоб непродуктивний сухий кашель перевести в мокрий, і допомогти дитині позбутися від мокротиння. В таких випадках лікарі призначають лікарські препарати з муколитическим дією, потім, коли кашель стає мокрим їх замінюють відхаркувальними засобами. Дані ліки застосовують в комплексі з антибактеріальною терапією, інгаляціями, ножними ваннами (при відсутності температури), обов'язковим рясним питвом, масажами. 
Звичайно, відповідаючи на питання, чим лікувати у дитини кашель, який не проходить, не можна керуватися загальними правилами. Оскільки причин появи цього симптому безліч, і тільки лікар може призначити грамотне і адекватне лікування. 

Як уберегти дитину від грипу в садку?

Як уберегти дитину від грипу в садку?
Батьків дитсадівського дитини нежиттю не налякаєш, і це факт. Вони давно звикли до подібного роду нездужання і відмінно знають, як швидко і ефективно з ними боротися. Зовсім інакше йдуть справи з грипом. Дане захворювання несе серйозну загрозу дитячого здоров'я, і навіть життя. Тому, багато мам і тата починають серйозно замислюватися, а чи варто водити дитину в дитячий сад під час епідемії грипу? 
Звичайно, якщо є така можливість, краще убезпечити своє чадо по максимуму: обмежити контакти і перебування в громадських місцях. Словом, перечекати несприятливу епідеміологічну ситуацію в домашніх умовах. Але як бути, якщо можливості залишити дитину вдома, просто немає? У таких ситуаціях потрібно обов'язково проводити профілактичні заходи, а які саме, давайте з'ясуємо. 

Як захистити дитину від грипу в садку?


Ризик заразитися вірусом грипу у садовських малюків значно вище. Тому проводити профілактику грипу у дітей в період епідемії повинен персонал дитячого саду. Щоб убезпечити вихованців, няні і вихователі в обов'язковому порядку повинні: 

  •  регулярно робити вологе прибирання з антибактеріальними засобами;

  •  мити столи, стільці, іграшки, обробляти посуд;

  •  добре провітрювати приміщення;

  •  частіше мити дітям руки;

  •  гуляти з дітьми на свіжому повітрі і виконувати фізичні вправи.


Щоранку перед надходженням дитина повинна бути оглянута медсестрою. При найменших підозрах на хворобу – батьки зобов'язані забрати його додому. В якості додаткових заходів, персонал саду може розкласти в ігровій кімнаті і спальні нарізану цибулю і часник. 
Незважаючи на те, що більшу частину часу дитина проводить в дитячому саду, турбується про те, як вберегти дитину від грипу повинні батьки. Так, для профілактики потрібно: 

  •  перед виходом з дому змащувати ніздрі оксоліновою маззю;

  •  після прогулянки промивати ніс сольовим розчином або завареною ромашкою;

  •  утримувати дитячу кімнату та іграшки в чистоті;

  • Як уберегти дитину від грипу в садку?
    більше гуляти на свіжому повітрі (уникаючи місць з великим скупченням людей);

  •  збагатити раціон свіжими овочами і фруктами;

  •  поїти дитину відваром шипшини, журавлинними морсами, чаєм з малиною, обліпихою, смородиною, липою, лимоном;

  •  часто провітрювати кімнату і підтримувати необхідну вологість повітря.


Звичайно, рішення водити дитину в дитячий сад в епідемію грипу, батьки приймають самостійно. Але не варто забувати, що навіть при дотриманні всіх правил і рекомендацій, ризики заразитися в період епідемії досить високі.